Www.ski4u.cz > Rádce > Návod k použití snowblade X-Morph Blade

Návod k použití snowblady X-Morph Blade

Soubor:
snowblade X-Morph BLADE.pdf
Popis:
Návod k použití a údržbě snowblade X-Morph Blade
Formát:
pdf
Velikost:
34kB

 Vážený zákazníku,

děkujeme za zakoupení snowbladů X-Morph Blade. Snowblady X-Morph Blade patří ve své třídě k špičkovým výrobkům a během výroby prochází různými stupni kontroly. Používáme jen vysoce kvalitní materiály o největší pevnosti. Věnujte však prosím pozornost  návodu k použití. Jde nejen o Vaše zdraví a bezpečnost, ale také o další osoby na sjezdovce.

Návod, údržba a používání  snowbladů X-MORPH BLADE

Snowblady X-Morph Blade jsou určeny pro sportovní vyžití lyžařů, od začátečníků i velmi dobrých lyžařů. Režim rychlostí od malých až po vyšší- úměrně dle schopností a možností  lyžaře a aktuální situaci na sjezdovce. S výhodou lze snowblady využít pro výuku lyžování.   

Pozor: omezení výškou lyžaře- minimálně 1,5 m= 5 ft.

Rozsah  vázání- délka podešve: 270 mm-361 mm

Materiál:  profilovaná sklolaminátová skořepina, aicellwood jádro, plastové vázání. Seřízení vázání:  Vázání lze seřídit na lyžařské boty v rozsahu 270-361 mm. Vázání NENÍ bezpečnostní- proto existuje výškové omezení pro lyžaře. Seřízení vázání na konkrétní botu svěřte odbornému servisu. Servisní technik odjistí  pojistku vázání-vytažením z těla vázání, umístí botu do patky vázání (šipka na botě musí být v rovině nad šipkami na horní straně vázání dle obr.3- třmen lze posunovat dopředu a dozadu v ozubeném hřebenu vázání) a po správném usazení zajistí patu. Poté se odjistí pojistka ve špici vázání a přesazením třmenu ve hřebenu dojde k doladění pozice předního třmenu. Páka předního třmenu musí překonávat při zaklapnutí mírný odpor tak, aby se bota samovolně nepohybovala ve vázání.

Použití lyží:  Před použitím seřízených lyží pečlivě očistěte vázání  a botu od sněhu a ledu, zkontrolujte funkčnost, neporušenost pásků, třmenů a utažení všech šroubů, pevnost spojení vázání a bezpečnostního řemínku, pevnost spojení vázání a lyží!

Vázání je vybaveno bezpečnostním řemínkem. Při obouvání boty do vázání mějte lyže připnuté k noze řemínkem. Jízda na snowbladech je snadná. Ale jako každý sport přináší rizika, které nelze ani při sebedokonalejší konstrukci 100% vyloučit. Výrobce nenese zodpovědnost za úrazy zapříčiněné sportováním  na snowbladech X-Morph Blade.  Začínáte-li s lyžováním, svěřte se do rukou zkušeného akreditovaného instruktora. Před jízdou vždy posuďte svoji zdravotní způsobilost. Dodržujte obecné zásady pohybu na sjezdovkách a na horách. Neužívejte drogy ani alkohol.

Při přepravě na střeše automobilu používejte ochranný obal, jinak může dojít k prasknutí vázání vlivem extremního mrazu, či může dojít ke zvýšené korozi kovových částí vlivem solí. Po použití otřete lyže suchým hadrem. V případě potřeby svěřte údržbu odbornému servisu.

Záruka: 24 měsíců ode dne prodeje. Vztahuje se na výrobní a materiálové vady. Nevztahuje se na opotřebení jako:otupení hran, rýhy na skluznici, poškozené zuby vázání, zlomení páky-nadměrnou zátěží, poškození nárazem , lyžováním na sjezdovkách bez sněhu, nehodou, extrémním zatížením- např. při doskoku v rampě , či muldě apod.  Záruka 24 měsíců je platná pro 1.majitele a neplatí pro užití snowbladů v lyžařských školách , či půjčovnách.

Dodavatel USA: X-morph Sports, 111 Pryor Drive, FL., USA. www.xmorph-sports.com

Dodavatel ČR: ALPINE TRADE CZ s.r.o., Hornomlýnská 829, Zlín. www.LevneSnowboardy.cz