Www.ski4u.cz > Rádce > Návod k použití sněžnic

Návod k použití sněžnic

Sněžnice SKI4U® DEEP POWDER Mk.I /Mk.II

Vážený zákazníku,

Gratulujeme Vám k zakoupení sněžnic Ski4u Deep Powder. Tyto sněžnice patří k velmi oblíbené třídě turistických sněžnic a myslíme, že budete s jejich používáním spokojeni.. Věnujte prosím pár chvil k prostudování  návodu k použití. Přejeme Vám mnoho nádherných zážitků v přírodě.

Popis:

  • Sněžnice SKI4U® DEEP POWDER Mk.I / Mk. II- mají pevný eloxovaný duralový rám, výplň je tuhá mrazuvzdorná oplastovaná plachtovina.
  • Středová část je uložena na kovovém kloubu (nikoliv na textilním či plastovém!!!) - nebudete si házet kila sněhu z paty zpět na boty, či záda.
  • Přibližné rozměry:  Mk. I.: délka- 57cm, max.šířka - 23cm, min.šířka -17cm, Mk.II:  délka 77cm, min.šířka 17cm, max.šířka-23cm
  • Výměnné duralové protiskluzové hroty maček
  • Nosnost: Mk.I:  max. 90 kg, Mk.II: max .130kg

Návod k použití:

Před každou túrou  pečlivě překontrolujte stav svého vybavení, dotáhněte povolené šrouby, vyměňte poškozené části! Upevnění bot je velmi snadné, pomocí dvou stavitelných nártových řemínků a patního řemenu s rychlopřezkou. Vložte vhodnou botu do vázání sněžnic. Dotáhněte pečlivě všechny pásky.  Při používání na delších tůrách doporučujeme používat návleky- zabráníte padání sněhu za okraj boty. Ve spodní části sněžnic jsou protiskluzové hroty z hliníku, které umožňují snadnější pohyb po přemrzlé vrstvě nad prašanem. Pozor- nikoliv však pro pohyb po ledě! Na stoupání po ledovci používejte vhodné mačky! Hroty, matice, pásky, přezky  a další díly lze objednat v našem e-shopu. Pokud je nutno hroty vyměnit, použijte standartní klíč na matice. Nepřekračujte maximální nosnost sněžnic. Po každém užití pečlivě očistěte a vysušte všechny části sněžnic. Nesušit u zdrojů intenzivního tepla, nečistit abrasivními prostředky, ale pouze mýdlovým roztokem.

Důležitá upozornění:

V případě přechodu tvrdších povrchů terénu (tedy mimo sněžná pole) sněžnice vždy sundejte! Zabráníte nadměrnému opotřebení a ztupení hrotů. Před každou tůrou prostudujte zvolenou trasu, předpověď počasí. Berte ohled na svůj zdravotní stav. Pečlivě kontrolujte stav svého vybavení. Poškozenou, či nekompletní výbavu vyměňte, nebo opravte. Nevstupujte do lavinových polí. Dodržujte nařízení Horské služby a vůbec obecné zásady pohybu na horách. Záruka na materiálové a výrodní vady : 24 měsíců. Určeno pro rekreační použití.

Výrobek byl testován dle EN 61547 CE

Dovozce a distributor v ČR a SR: ALPINE TRADE CZ, s.r.o., Hornomlýnská 829, Zlín

www.ski4u.cz     www.LevneSnowboardy.cz